Pod igoto

Автор: Ivan Vazov
Рейтингът се формира от продажбите в системата на Хеликон

Коментари: 15

Издател Жанет-45
Брой страници 496
Година на издаване 2017
Корици меки
Език български
Тегло 609 грама
Размери 13x20
ISBN 9786191863389
Баркод 9786191863389
Категории Класически автори, Българска художествена литература, Художествена литература, Книги

Под Игото излиза на шльокавица за 24 май

ИздателствоЖанет 45 отпечатва романа на тази абсурдна писменост, за да покаже колко голяма заплаха е тя за езика и културата ни

Шльокавицата, известна и с други подигравателни дефиниции, сред които методиевица, маймуница, есемесица и кирливица, е нестандартен начин на изписване на българския език със съчетание от латински букви, цифри и препинателни знаци. Тази псевдо-писменост се използва вече близо 20 години, откакто започна да набира скорост общуването през дигитални устройства – от навлизането на електронната поща, есемесите и чат форумите през 90-те до мобилните чат приложения днес. Много често тя е и езикът на публично заявяване на мнение в социалните мрежи. Разчитайки този феномен като застрашаващ съществуването на българския език, издателство Жанет 45 избира празника на българската писменост 24 май за старт на своята инициатива.

Изборът на вечния български роман Под игото не е случаен. Книгата заема специално място в съзнанието на всеки българин и преобразяването и в шльокавица ясно показва колко много губим, когато тази абсурдна писменост започне да измества кирилицата. Ако изгубим езика си, губим културата си. Така губим и идентичността си.

от Вероника / дата: 05 юни 2017

Не е шега и идеята му е именно хората да се раздразнят.
Провокация на българския народ заради тенденцията (въпреки че по мое мнение даже му мина модата) да се пише на шльокавица. Интересна идея!

от Манолита / дата: 01 юни 2017

Провал, гаф, прлеекспониране на една тъпа идейка, която не води до никъде. По-добре издателството да я изтегли и от магазини, и от сайтове, и да я претопи, ама бързичко.
Коментарът е редактиран от администратор.

от Ива / дата: 01 юни 2017

Абсолютен потрес! Аз лично смятам това за абсолютно недопустимо и според мен гавра е меко казано. По скоро бих го нарекла надсмиване над едно безсмъртно произведение написано от велик писател какъвто е Иван Вазов. А си мислех че не може да стане по зле,но явно никога не е късно и за това.

от Македонски / дата: 29 май 2017

Хей, Жоро от София, да не би да си всъщност от Пловдив и от "въпросното" издателство? Ако неси, откъде, драги, знаеш, че тиражът е разпродаден? Ако тук не е наличен, може би просто в този електронен магазин са се отказали да продават книгата? Обаче агресивният ти език за мозъците ни като стафидки може само да означава, че си лично финансово засегнат и си от издателството, което самичко си пише възхвалите, защото и колкото стафидка му липсва.

от Елена / дата: 27 май 2017

Пълна излагация как може да се издаде такава книга. Вазов се обръща в гроба.

от Жоро София / дата: 25 май 2017

Стига с тези призиви да не се купува, тиражът е разпродаден, явно хората са си я купили, който не може да вдене какъв е смисъла, явно е с мозък като стафидка.

от МАКЕДОНСКИ / дата: 24 май 2017

Бедни ми, бедни дядо Вазов, добре, че не си вече между живите!

от Лилия / дата: 24 май 2017

Българи, не купувайте!!!
На "иновативната" Божана Апостолова ще й напиша на шльокавица, та дано успее да прочете: НЕ 6ТА ДА ВИ КУПУВАМ ПОВЕ4Е КНИГИТЕ!
И другите, уважава6ти себе си четя6ти май ве4е не 6тат!!!

от Симеон / дата: 24 май 2017

Познайте дали ще си купя друга книга на това издателство!

от Валери Станков / дата: 24 май 2017

ГНУСНА ГАВРА С ПАТРИАРХА НА БЪЛГАРСКАТА ЛИТЕРАТУРА
Прости им, Дядо, тъпаците никога не знаят какво вършат.

от Али / дата: 23 май 2017

Защо? Защо е нужна подобна гавра с това велико произведение? Кой нормален, уважаващ себе си човек ще купи подобно НЕЩО? :( И Хеликон .... любимата ми книжарница, безкрайно съм разочарована ;(

от Лили / дата: 23 май 2017

Жанет-45, а толкова ви симпатизирах..... Имате много добри издания. Защо..... това?!?! Няма лоша реклама, но вие сте доказателството за гнусна такава.

от Ели / дата: 23 май 2017

Романът трудно се чете и в оригинал. В този вариант да не говорим. Ефектът ще е точно обратния на декларирания от издателството, идеята им е спорна, резултатът ще е само реклама за издателя без никакво покритие. Язък.

от Апостол Богданов / дата: 23 май 2017

Пълна гнусотия на самозабравили се издатели с претенции за елитарност. Обратен ефект! Хората се погнусиха и отвратиха от тази к***пчийско-пияндурска шегичка.

от Иван Вазов / дата: 23 май 2017

А меслех, че вече всичко съм видял. Но такава гнусна гавра с литературата не не бях очаквал!

Напиши коментар

Ще бъдат допускани само мнения свързани с конкретния продукт или автор.

Ще бъдат изтривани мнения:

  1. Съдържащи обидно или нецензурно съдържание
  2. Написани само с главни букви
  3. Написани на латиница
  4. Съдържащи препратки към други сайтове.

Други въпроси и мнения моля, изпращайте на [email protected]

Разбрах

Сайтът използва „бисквитки“ (cookies) за предоставяне на услугите в него, за персонализиране на рекламите и за анализ на трафика. Ако останете тук, приемаме, че се съгласявате с употребата на „бисквитки“ (cookies). Прочети