В останките на един самолет, замръзнал в ледовете на Монблан, Сюзи Бейкър намира документ, който би могъл да оневини обвиненото й в предателство семейство. Но това откритие привлича вниманието на американските тайни служби. Заедно с очарователната и загадъчна Сюзи Андрю Стилман, репортер от „Ню Йорк Таймс”, провежда разследване, което единствено може да спаси живота на младата жена. Преследвани, манипулирани, Сюзи и Андрю преминават през не едно опасно изпитание, преди да се докоснат до една от най-добре пазените тайни на нашето време.
Марк Леви още веднъж доказва безспорния си талант на разказвач. Завладяващата история се чете с истинско удоволствие. (в. „Фигаро”)
„Чувство, по-силно от страха“ (издателство „Колибри“) е дванадесетата поредна книга на французина Марк Леви, с която той се представя пред българската публика, вече е доста познато име и почитателите на динамичната и добра литература със сигурност имат поне едно негово заглавие в библиотеките си. Животът на Марк Леви е подобен на неговите книги, изпълнен с движение и амбиция, живот като трилър. Той учи стопанско управление и информатика в Париж, като още във втори курс основава първата си фирма за компютърна графика и дизайн. Следват години на възход, живот в САЩ, но в един момент изгубва бизнеса си, което за тип като него е само още едно предизвикателство, което трябва да преодолее. Основава от нулата нова компания във Франция, която за няколко години става водеща в дизайна и архитектурата. А когато става известен още с първия си роман „Ами ако това беше истина...“, се отдава изцяло на писането, след което следват заглавия като „Първият ден“, „Първата нощ“, „Втори шанс“, с които той се утвърждава като талантлив разказвач с огромни тиражи по цял свят. В „Чувство, по-силно от страха“ главната героиня Сюзи Бейкър е изправена пред трудната задача да свали вината от своето семейство, на което се приписва извършено предателство. Доказателството, което ще я спаси, е скрито в замръзнало в останките на един самолет, разбил се под Монблан. Сюзи стига до документа, но поради някаква неизвестна за нея причина от него се интересуват и американските разузнавателни служби. Животът на загадъчната и привлекателна Сюзи е в опасност, а единственото, което може да я предпази, е разследването на репортера от „Ню Йорк Таймс“ Андрю Стилман. Тайната е страшна и голяма, за да я разкрият, двамата трябва да преминат през най-различни корави изпитания. Трилърът ще ви държи в своята железна хватка си до последните си страници. Кое е чувството, по-силно от страха? Опитайте се първо да си го представите, направете някакво предположение, след това си вземете романа на Марк Леви и се впуснете в приключението.
от Хеликон
Марк Леви е роден на 16 октомври 1961 г. в Булон, Франция в семейството на книгоиздател. Осемнайсетгодишен постъпва на работа във френския Червен кръст, а три години по-късно вече е назначен за директор на мрежата за оказване на спешна помощ в департамента "О дьо Сен". Общо около шест години е на служба в Червения кръст.
Успоредно с това Марк Леви продължава образованието си в Университета “Пари Дофин” и още през втората година на следването, в края на 1983 г., основава първото си дружество Ложитек Франс. На следващата година заминава за САЩ. В Калифорния и Колорадо създава две дружества за компютърен дизайн. През 1988 г. отваря нова фирма за компютърен дизайн в Университета на Ница "София Антиполис".
През 1990 г. писателят губи контрола над групата си и подава оставка. Започва от нулата, като основава през 1991 г. малка дизайнерска фирма заедно с двама приятели, архитект и инженер. Създадена на базата на оригинална концепция, обединяваща информатика, архитектура и строително инженерство, дружеството Еритмик-Клоазьолек, подкрепено от групата Огюст Туар, за няколко години става едно от водещите архитектурни студия във Франция, реализирало около 500 проекта на централни офиси на предприятия, сред които на Кока Кола, Перие, Дим, Нортън, Експрес.
През 1998 г. Марк Леви пише първия си роман "Ами ако това беше истина…", посветен на сина му Луи. Насърчен от сестра си, която е сценарист, той изпраща ръкописа на издателство "Робер Лафон" в началото на 1999 г. Съобщението за публикуването идва само след осем дни. През октомври 1999 г. Марк Леви отстъпва правата за филмиране на романа си на студиото Дриймуъркс и се среща със Стивън Спилбърг. Марк Леви напуска архитектурното студио и се установява в Лондон, за да се посвети на литературата.