Брилянтен автор. Няма слаба книга. Всичките му произведения са пълни с реални факти, научни открития и са невероятно увлекателни.
Издател | Хермес |
Брой страници | 480 |
Година на издаване | 2010 |
Корици | меки |
Език | български |
Тегло | 417 грама |
Размери | 21x14 |
ISBN | 9789542608097 |
Баркод | 9789542608097 |
Категории | Трилъри, Световна проза, Преводна художествена литература, Художествена литература, Книги |
Професорът по история и експерт по криптография Томаш Нороня е поканен да довърши изследването на учен, намерен мъртъв при странни обстоятелства. Преди смъртта си колегата му е проучвал епохата на Великите географски открития по поръчка на голяма американска фондация.
В книжата на стария професор Томаш се натъква на странен шифър, който той трябва да разкодира. Оказва се, че кодираното послание крие отговора на въпрос, който досега историците не е успели да разрешат: кой всъщност е бил Христофор Колумб. Истината за самоличността на мореплавателя и за дворцови задкулисни игри ще преобърнат съвременната трактовка на историята. Но наяве излизат конспирации, в които са замесени не само тамплиерите и кралете на иберийските империи, но и фондацията, наела Томаш.
„Кодекс 632” е увлекателна история, основаваща се на реално съществуващи документи. Романът се превръща в тотален бестселър в Португалия и Бразилия и предизвиква обществен скандал в Италия.
Официалан уебсайт на автора :
http://www.joserodriguesdossantos.com/
Ключови думи: , Жозе Родригеш душ Сантуш, Вдъхновени от истински събития, Любими детективи, Истории с учени
Брилянтен автор. Няма слаба книга. Всичките му произведения са пълни с реални факти, научни открития и са невероятно увлекателни.
В книгата ще научите смайващи факти, които незнайно защо не се преподават в училище. Изключително интересно четиво, препоръчвам я на всеки, който е любознателен за историческите събития по време на великите географски открития
Много добра книга, препоръчвам!
Книгата е страхотна,няма да съжалявате!
Е радвам се, че някой коментира! Още в събота я почвам! Аз много харесах Божията формула и я прочетох на 1 дъх! Дано и тази му книга бъде така увлекателна!
Книгата е супер интересна и въпреки, че няма научни претенции, има доста неща, върху които може да се помисли. Авторът разказва много увлекателно и представя различни гледни точки. Това е една от любимите ми книги. Не се кол***й да я прочетеш по-бързо!
Как може да няма Аз вчера я купих, но все още чета Колибата! Кажете нещо хора!?
Ще бъдат допускани само мнения свързани с конкретния продукт или автор.
Ще бъдат изтривани мнения:
Други въпроси и мнения моля, изпращайте на [email protected]