„Една от най-затрогващите и смешни книги, които някога ще прочетете. " - USA Today
Джон и Джени Гроган са млади и влюбени, живеят в съвършена малка къща и нямат нито една грижа на света. Сетне те довеждат в дома си Марли - жълто, пухкаво и вечно шетащо насам-натам кутре. И животът им повече никога няма да е същият...
Марли бързо се превръща в огромен гръмогласен лабрадор, подобен на парен валяк - куче като никое друго. Той се блъска във вратите, дълбае дупки в стените, краде женско бельо и яде почти всичко, което успее да докопа. Усилията на Джон и Джени да превъзпитат своя питомец удрят на камък. Не помага и училището за кучета, откъдето Марли е изгонен като невменяем. Не вършат работа и хапчетата на впечатления ветеринар, който заявява: „Не се колебайте да му ги давате."
И въпреки това сърцето на Марли е чисто. Безкрайното му непослушание може да бъде сравнено само с безграничната му любов и вярност. Той е модел за безрезервна преданост и Джон и Джени постепенно научават, че обичта може да намира израз по много различни начини.
Възможно ли е хората да намерят ключа към щастието чрез едно голямо лошо куче? Попитайте семейство Грогън.
„Безкрайно забавна книга... „Марли и аз" нежно следва темата си с много смях и обич. " - „Ню Йорк Таймс"
„ Може би най-хубавата книга на годината. И определено най-хубавата книга за онези, които обичат кучетата. " - „Пийпъл"
от Мария / дата: 03 юли 2015
Според мен това са едни истински и завладяващи ума моменти от истинския красив живот . Признавам че хубаво поплаках на края на филма и книгата това са едни моменти от действителния живот филма и книгата са непофторими ако бях Марли или някой друг от филма нямаше да искама този красив живот да свършва това са едни прекрасни завладяващи ума моменти. Неповторимо и много много красово .
от Алекс / дата: 24 авг 2013
Невероятна книга, много забавна, но и много тъжна в края. Историята на това куче така ме завладя, че сега и аз си взех лабрадор. Заслужава си да се прочете!!
от Администратор / дата: 30 май 2013
Към момента изданието е изчерпано в системата на Хеликон, наличностите единствено на която са източник на информация или допълнителен коментар в helikon.bg
от Николай Узунов / дата: 29 май 2013
Това че в Хеликон пише изчерпана, не означава, че по други книжарници не би могла да се намери. Гледал съм само филмът - става :)
от Диди / дата: 29 май 2013
Скоро ще я има ли отново в наличност?
от Diana / дата: 13 юли 2011
Страхотна книга, сега смятам да изгледам и филма, определено много много смях, но да си призная накрая си поплаках. Мисля че пак ще я прочета след известно време.
от Жоро / дата: 28 май 2011
Най-хубавата книга за най-лошото куче на света!
от Теди / дата: 26 апр 2011
Страхотен клип!
от Стефан / дата: 23 апр 2011
Много смешна книга!
от Калоян / дата: 20 апр 2011
Много хубава книга. Не предполагах, че нещо за кучета може да е толкова добро.
от Божо / дата: 19 апр 2011
Много добро книжле. Все пак повече се смях, отколкото други неща... (-: !!!
от niksi / дата: 28 ное 2010
Една невероятна история,подходяща эа всички възрасти.
от Зорница Лазарова / дата: 01 сеп 2010
Аз филма го гледах два пъти, много е хубав!Смях се много, а накрая плаках повече.Много е хубав, любимият ми!
от GaLi...xD / дата: 14 юли 2010
Ами мен филма ме разплака,незнам,може и книгата да си купя... :)
от анонимен / дата: 17 юни 2009
аз първо прочетох книгата, после гледах филма. Много неща от книгата не са екранизирани и книгата е супер забавна за четене, препоръчвам я горещо!
от didi / дата: 19 апр 2009
gluposti pulni.
от Desi / дата: 16 апр 2009
Наистина разкошна книга за всеки!Много забавни моменти, изключително приятно четиво :)
от aruta3 / дата: 09 апр 2009
Не дная какво да кажа, аз живея с котарак, но преди години гледах едно улично куче и то беше много благодарно за грижите ми. Често си спомням за него.
от plami_fire / дата: 07 апр 2009
Гледах скоро филма и плаках като обезумяла. Сигурна съм, че книгата ще е още по-интересна!
от Десислава / дата: 30 мар 2009
Книгата е феноменална. Дано филмът не разочарова хората, защото романът е многократно по-добър. Той е нежен и реалистичен и е истинско откровение за хората, които обичат кучетата и живеят с тях.
от Kami / дата: 27 мар 2009
Страхотна книга! И много, много по-хубава от филма!
Младото семейство Гроган решава да си вземе домашен любимец – малък лабрадор на име Марли. Наред с безредиците, които то създава през годините, Марли съблюдава Джон и Джени по време на превратностите на семейния им живот, през промените в работата и у дома и най-вече през безбройните предизвикателства на увеличаващото се семейство. Те осъзнават, че Марли – „най-лошото куче на света” – всъщност разкрива наяве най-доброто в тях.
Тази книга не е просто една история за куче. Тя отразява живота на едно семейство - една комедия с трогателно развитие. Марли им напомня колко забавен може да бъде живота и че няма нищо по-силно от любовта към семейството!
Петя Георгиева, Хеликон Пловдив
"Марли и аз" ще ви "дресира" да се усмихвате за дълго време напред! Ще ви пренася от емоция в емоция от първата до последната си буква. Ще предизвиква ту усмивка, ту умиление, ту бурен смях. Както и странното усещане за нечия опашка удряща се в краката ви. Прекрасно четиво за "бягство" и отмора, за подарък, а според Марли вероятно и перфектно за...гризане! Книга, от която на човек не му се иска да "излиза". А след финала e напълно възможно,докато се усетите, да сте стопанин...на куче!
Веселина Желева - Хеликон, Бургас
Продукти, които може също да харесате
Рейтингът се формира от продажбите в системата на Хеликон
Сайтът използва „бисквитки“ (cookies) за предоставяне на услугите в него, за персонализиране на рекламите и за анализ на трафика. Ако останете тук, приемаме, че се съгласявате с употребата на „бисквитки“ (cookies). Прочети