Много и груби грешки съдържа тази книга за съжаление. Язък за репутацията на проф. Иванов.
| Издател | Изток-Запад |
| Преводач | Владимир Игнатовски |
| Брой страници | 768 |
| Година на издаване | 2014 |
| Корици | твърди |
| Език | български |
| Тегло | 1082 грама |
| Размери | 15x22 |
| ISBN | 9786191525058 |
| Баркод | 9786191525058 |
| Категории | Средновековна история. Световна, Обща световна история. Справочници, История, Книги |
Сергей Аркадиевич Иванов е доктор на историческите науки, професор във Висшата школа по икономика в Москва и в Санктпетербургския държавен университет. Автор на повече от 180 научни публикации, сред тях монографията „Византийското мисионерство“ (М., 2003), „Блажени безсрамия. Културна история на юродивите“ (М., 2005), „Holy Fools in Byzantium and Beyond“ (Oxford, 2006). Негова е и популярната книга „Хиляда години озарения“, удостоена с наградата „Просветител“ за 2010 г.
За византийския Константинопол са изписани купища научна литература. Има и много пътеводители за турския Истанбул. Но тези две множества почти не се пресичат. Авторите на обичайните пътеводители по принцип са принудени да се ограничават с повече или по-малко бегло описание на забележителностите, учените-византолози не бързат да споделят откритията си със широката публика. В Истанбул не е лесно да се открие Константинопол: защото много от обектите са просто развалини, които едва ли ще кажат нещо на неподготвения пътешественик.
Книгата, чийто автор е византологът Сергей Иванов, си позволява да премине през съвременния и османския Истанбул и да стигне направо в Константинопол. Тук са отбелязани до един всички паметници на византийското Средновековие (местоположението им е грижливо отбелязано на картите) и за всеки е разказана завладяваща история. Това е едновременно и пътеводител за туристи, с който можеш удобно да се разхождаш из великия Град, и блестящо написана научна книга.
Много и груби грешки съдържа тази книга за съжаление. Язък за репутацията на проф. Иванов.
Изключително издание, задължително за всеки интелектуелец!
Просто възхитителна! Увлекателно четиво за маняци на тема Византия и Византийска история! Очарована съм от избрания от авторът научен подход и загатнатите паралели със съвременният свят и по-специално руската политика на 20 век която използва всички византийски техники на манупулация, деизнформация и коварство за да постигне целите си и да инфилтрира свои агенти в сателитните си държави и да ги ръководи от вътре.
Ще бъдат допускани само мнения свързани с конкретния продукт или автор.
Ще бъдат изтривани мнения:
Други въпроси и мнения моля, изпращайте на [email protected]