Имам самочувствието, че съм прочел доста книги. И ще се постарая да дам своето мнение за изданието, според моите разбирания за литература. Не знам за повечето дето са писали преди мен за "На живо от София" на Александър Шпатов, но изглежда сме чели различни книги. Не мога да кажа нещо хубаво за прочетеното. На мен лично не ми харесаха разказите, даже не бих ги нарекъл и разкази ( има някакви заченки, но не са разкази или ако са такива, са един вид развалени разкази.) Глуповати, плоски истории, без послания, захвърлени в нияото. Всъщност късият разказ, това, че го наричат къс, не означава, че е нещо, което се пише просто хей така на две на три и хоп, той е готов. Къс разказ се пише трудно, най-трудно от всички останали литературни жанрове. Необходимо е имаш талант, таланта да разпоалагаш с похвата, да владееш словото в цялата му периферия за да се осмелиш да пишеш къс разказ, за да ти се получи да развиеш случката в рамките на текста, а това в случаят не се наблюдава. Все пак, ако трябва да бъда по-снизходителен, към авторовата немощ, ще отбележа, че има някакъв зародиш в част от всичко написано, но само това не е достатъчно.

