| Издател | Фабер |
| Брой страници | 156 |
| Година на издаване | 2004 |
| Корици | меки |
| Език | български |
| Тегло | 901 грама |
| Размери | 29x20 |
| ISBN | 9786190009542 |
| Баркод | 9786190009542 |
| Категории | Български език за чужденци, Езикознание, Език и литература, Хуманитарни науки, Книги |
ЧЕТВЪРТО ПРЕРАБОТЕНО И ДОПЪЛНЕНО ИЗДАНИЕ
С УЧЕБНА ТЕТРАДКА И РЕЧНИК
В съответствие с разработената от Съвета на Европа Обща европейска езикова рамка в учебника е застъпен дейностният подход, според който обучаемият трябва да се научи да използва езика в реални ситуации.
Представените в учебника 14 теми съответстват на различни области на човешка дейност. Включените в тях упражнения и текстове дават възможност за изграждане на езиковата компетентност на обучаемия, която му е необходима да действа в българска среда. Учебникът съдържа и информация относно бита и културата на българина: празници, храна, напитки, време на хранене, работно време, отношения между различните поколения, точност, подаръци, дължина на престой на гости и др.
Уроците от учебника предвиждат обучение на комуникативен принцип: усвояване на езиковите единици и структури чрез общуване, с приоритет на устната реч пред писмената, подаване на граматиката от функционална гледна точка, трениране на изразяването на определени комуникативни намерения (молба, съгласие, несъгласие с чуждо мнение, извинение и др.) и общи представи (екзистенция, количество, време, място и пр.) с различни езикови средства. Предвидени са и игрови упражнения.
Представеният учебен материал е предвиден за 120 учебни часа. Придобитата езикова компетентност по български език може да съответства на ниво A1 при усвояване на основната част от представения речников фонд и езикови структури или на A2 при пълно усвояване на представения речников фонд и езикови структури.
Към учебника са достъпни онлайн аудио файлове като приложение към всеки урок. Те съдържат речниковият материал, избрани текстове и материали за трениране на умението за разбиране на устна реч.
Учебникът е комплектован с учебна тетрадка и речник. Изданието не е с включени отговори и е подходящо за работа с преподавател.
За достъп до аудио файловете, може да се използва QR кода, посочен на задната корица на учебника.
Все още няма мнения за тази книга.
Напиши коментарЩе бъдат допускани само мнения свързани с конкретния продукт или автор.
Ще бъдат изтривани мнения:
Други въпроси и мнения моля, изпращайте на [email protected]