Много хубава поредица. Стилът на писане е страхотен. Сериалите, които излязоха на базата на книгата, също бяха много интересни!
Издател | Сиела |
Преводач | Деян Кючуков |
Брой страници | 392 |
Година на издаване | 2015 |
Корици | меки |
Език | български |
Тегло | 352 грама |
Размери | 14x21 |
ISBN | 9789542816690 |
Баркод | 9789542816690 |
Категории | Исторически романи, Световна проза, Преводна художествена литература, Художествена литература, Книги |
Легендарният автор на исторически романи Бърнард Корнуел се завръща на българския пазар с нова творба за храброст, интриги и епични сражения!
Викингите , които досега са се ограничавали само с грабеж, връхлитат Британските острови, водени от синовете на легендарния Рагнар Лотброк.
Настъпва време на жестока безмилостна война, когато датчани се изправят срещу саксонци, когато старите богове се опълчват на Христос, когато се раждат герои и съдбата на едно кралство лежи на острието на меча.
Утред, син на саксонски благородник, е пленен и отгледан от викингите. Приема тяхната вяра и израства според техните обичаи. Сега трябва да намери своето място и да си извоюва име в един разкъсван от война свят, където интригите и предателствата са ежедневие.
Едно след друго всички саксонски кралства падат пред напора на нашествениците. Всички освен едно – Уесекс.
Последното кралство, което може да се опълчи на скандинавците.
Много хубава поредица. Стилът на писане е страхотен. Сериалите, които излязоха на базата на книгата, също бяха много интересни!
Корнуел е страхотен, препоръчвам и поредицата за Артур
Книгата е добра! Не съм чела друго от този автор, но определено ми допада стилът му на писане.
Ще има ли издание на български език на третата книга от поредицата ,,Саксонски хроники"- ,,Господарите на Севера"?...
Вече е ясно, че втори сезон на сериала ,,Последното кралство" ще има, така че какво чакате?
Цвети, и аз като теб съм почитател на книгите на Бърнард Корнуел. Сега чета ,,Саксонски хроники", много ми харесва поредицата за Утред. Стигнах до ,,Песен за небесния меч". Чета ги на руски, защото преведени ги няма книгите от тази поредица. Ще има ли превод на български език на всичките седем книги за Утред Б***нбургски ?
Нека се знае, че интерес към книгите на Бърнард Корнуел в България има.
Радвам се, че вече я има и на български език ,,Последното кралство".
НО ПРЕВЕДЕТЕ МОЛЯ И ДРУГИТЕ КНИГИ от ,,Саксонски хроники".
Корнуел е страхотен автор и е жалко, че явно не се ползва с особена популярност сред българските издатели. Серията за Утред ми е много любима, преди няколко месеца я прочетох на един дъх. Тази година предстои да излезе и сериал по нея, с нетърпение го очаквам.
Чакам с нетърпение следващите. Корнуел не е просто автор за тийнчета, слава богу, балансира умело между битки, исторически събития, драма и хумор.
Очаквах повече сеч, но и така бива
е корнуел не заслужаваше такава грозна дилетантска корица
Коментарът е редактиран от администратор.
Ей, доживях да го видя преведен този автор! Пък ако и други поредици се преведат няма да е зле.
Най-после излезе!
Ще бъдат допускани само мнения свързани с конкретния продукт или автор.
Ще бъдат изтривани мнения:
Други въпроси и мнения моля, изпращайте на [email protected]
„Последното кралство“ (изд. Сиела) е исторически бестселър от Бърнард Корнуел, издаден в оригинал за първи път през 2004 г. Корнуел е роден в Лондон, неговата майка е работила в помощния състав на военновъздушните сили и там е срещнала баща му, канадски пилот във Втората световна война. Пътят му в литературата не е трънлив, но първият издател, на когото попада, отхвърля неговата творба като безинтересна, Корнуел започва да пише исторически трилъри и приключенски истории от самото начало на кариерата си. Днес той е автор на над 50 исторически романа, издадени в над 20 милионен тираж. Особена популярност печели неговата поредица „Шарп“, която е филмирана с Шон Бийн в главната роля на сериала като Ричард Шарп. „Последното кралство“ е част от Саксонската поредица на Бърнард Корнуел, в която главен герой е Утред Рагнарсон, саксонец, отвлечен в Дания като дете, там е обучен да воюва и да бъде доблестен боец, а когато убиват неговия приемен датски баща, той се завръща в Есекс и се присъединява към крал Алфред. Историята в „Последното кралство“ започва в 866 година, Озбърт е вторият син на Елдорман Утред, господаря на Бебанбург в Нортъмбрия. Датчаните нападат Бебанбург и първородният син на Елдорман, също наричан Утред, е убит по време на разузнавателна мисия, а тялото му е осквернено. Озбърт остава единствен син и също се преименува на Утред. Елдорман търси начини да отмъсти за убийството на датчаните, но е убит при нападението на Йорк, а Озбърт - Утред е заловен от Рагнар и отведен в Дания. Рагнар е заинтригуван от способностите на момчето и го задържа у дома си като свой син. Чичото на Утред завзема властта в Бебанбург, въпреки че по наследство тя не му се полага, защото престолонаследникът е още жив. Младежът описва живота си с датчаните, пътуванията си из страната с Рагнар и неговите хора, където се труди като роб, битките си с другите момчета, роби или датчани. Утред се сприятелява със сина на Рагнар, Рорик, и влиза в чести конфликти със Свен, сина на един от капитаните в малката флота на Рагнар. Един ден дъщерята на Рагнар, Тира, е нападната от Свен, намеренията му са да я изнасили, но дали ще изпълни плана си? Съзряването на младия владетел на Бебанбург е важен период от неговия живот, тогава се изграждат неговите принципи и неговият характер. Защото след време те ще му потрябват. „Последното кралство“ е поредният великолепен исторически трилър на Бърдард Корнуел, с който авторът приковава вниманието на всички свои верни читатели.
от Хеликон