Книгата е страхотна! Прочетох я още същият ден! ?
Издател | Егмонт |
Преводач | Силвия Желева |
Брой страници | 304 |
Година на издаване | 2019 |
Корици | меки |
Език | български |
Тегло | 251 грама |
Размери | 14x21 |
ISBN | 9789542713463 |
Баркод | 9789542713463 |
Категории | Тийн, Литература за деца и юноши, Книги |
Колекция от три зимни романтични истории
Буря навръх Бъдни вечер преобразява малък град в романтичен рай – такъв, какъвто сме свикнали да гледаме само във филмите. Или поне донякъде. Все пак не всяка студена и мокра разходка из средата на нищото завършва с целувка от очарователен непознат. И никой не би предположил, че експедиция през метър сняг в търсене на нещо топло за пиене би събудило чувства в двама стари приятели. Или че пътят обратно към истинската любов започва с безбожно рано ставане за работа.
Ключови думи: Любими поредици и автори, Топ 100 за 2015 година, Топ Тийн 2016, Книги за студените дни, От детството към зрелостта, Очаквани книги-филми през 2018, ТОП 100 тийн и детски март 2019 - март 2020, ТОП 101 ТИЙН 2011-2020, ТОП 201 на десетилетието, ТОП 101 Тийн 2020
Книгата е страхотна! Прочетох я още същият ден! ?
Книгата е страхотна, в момента я привършвам. Прочита се на един дъх и е четиво за отпускане! Купувайте, няма да съжалявате! :-)
Интересна книжка с много коледно настроение и романтичност, от която се нуждаем винаги.
Много ми хареса книгата. Лека, приятна и романтична.
Добър въпрос... Това, че Джон Грийн е най - популярен сред тримата, не значи да омаловажавате останалите.
Защо пише, че книгата е на Джон Грийн, като само едната новела е негова?
Ще бъдат допускани само мнения свързани с конкретния продукт или автор.
Ще бъдат изтривани мнения:
Други въпроси и мнения моля, изпращайте на [email protected]
„Сняг вали“ (издателство „Егмонт България“) е книга не от един, а от цели трима автори, това са трите романтични зимни истории, представени от Джон Грийн, Морийн Джонсън и Лорън Миракъл. Джон Грийн ни е познат още и със своите заглавия „Къде си, Аляска?“, „Хартиени градове“ и „Вината в нашите звезди“. Морийн Джонсън и Лорън Миракъл са автори на книги за тийнейджъри. И ако си търсите книга за зимните вечери или книга за подарък в зимните празници, „Сняг вали“ е много добър избор. Може да побързате да прочетете книжната форма на историите, преди да са се превърнали в романтичен холивудски филм, удоволствието от съпреживяването на написаното пред зяпането на филма е неоспоримо, поне за четящите хора. Книгата започва с Морийн Джонсън и „Историята на Джубили“, първите думи от която са „Беше нощта преди Коледа“, Джубили се превежда като юбилей, тя е на шестнайсет, пее в хор и участва в олимпиади по математика; историята от Джон Грийн се казва „Мажоретно-фантастично коледно чудо“, а от Лорън Миракъл е „Светецът-покровител на прасетата“. Вече би трябвало да е станало ясно за кого е тази книга, за всички, които искат да си доставят онова безметежно удоволствие да се разположат някъде на топло с чаша любима напитка, да разгърнат страниците и да отпътуват с героите. В такива моменти искаме да ни е леко, ненатоварващо, уютно и спокойно. Да, книга за младежи е, но какво от това? Или се радвайте на младостта си, или се върнете в нея, ако вече сте я напуснали. Тийнейджърското четиво не е запазена територия само за тийнейджърите. А когато в случая е и написано така завладяващо, то е подходящо дори за най-възрастните читатели. Със „Сняг вали“ на Грийн, Джонсън и Миракъл можете да имате коледно настроение през цялата година. И снегът може да завали над вас дори през юли. „Ню Йорк Таймс“ я определя като бестселър, нашите класации показват същото, а думата, която ползват най-често читателите, за да назоват трите историите „нежни“.
от Хеликон