| Издател | Бард |
| Брой страници | 278 |
| Година на издаване | 2007 |
| Корици | меки |
| Език | български |
| Тегло | 666 грама |
| Размери | 24x17 |
| ISBN | 9789545857942 |
| Баркод | 9789545857942 |
| Категории | Енциклопедии и справочници, Книги |
“Кингфишер” е най-реномиранато английско издателство с дългогодишен опит и традиции в издаването на справочна, научнопопулярна и енциклопедична литература.
"1000 въпроса и отговора" е прекрасен пример и за справочна, и за научнопопулярна, и за енциклопедична литература.
Питали ли сте се някога...
Защо фламингото се храни с главата надолу? Какво издига хеликоптера в небето? Колко време се строи един замък? Кой е изобретил централното отопление? Защо са построени пирамидите? Какво е убило динозаврите? Колко стара е Земята? Какво е газов гигант?
И още 994 въпроса и отговора.
• Пълен с извънредно любопитни въпроси и отговори, този удобен за ползване, компактен том е идеален за жадните за знания читатели от всякакава възраст, класа, пол, занятие.
• Книгата разглежда седем основни теми – Звезди и планети, Планетата Земя, Динозаври, Древни цивилизации, Рицари и замъци, Открития и транспорт. В добавка се покриват още 4 области: Животни, Вселена, Наука и Светът на хората.
• Всички теми завършват с тест.
• Към всички глави има интернет адреси с действащи в момента и подходящи за децата сайтове, които да насочват интернет поколението към търсене на допълнителна информация.
• Образователна стойност: в края на всеки раздел има отговори на въпросите от тестовете.
• Бърз и лесен начин да проверите знанията си.
• Модерно и привлекателно оформление.
• Информативен текст на достъпен език.
• Изключителен разнообразен и богат илюстративен материал.
• Книга, по която може да изпитате децата си, и внимание - те да изпитат вас.
Все още няма мнения за тази книга.
Напиши коментарЩе бъдат допускани само мнения свързани с конкретния продукт или автор.
Ще бъдат изтривани мнения:
Други въпроси и мнения моля, изпращайте на [email protected]