Англия ме сътвори

Автор: Греъм Грийн
Рейтингът се формира от продажбите в системата на Хеликон

Коментари: 0

Издател Кръг
Преводач Владимир Германов
Брой страници 328
Година на издаване 2021
Корици меки
Език български
Тегло 361 грама
Размери 13x20
ISBN 9786197625196
Баркод 9786197625196
Категории Романи и повести. Световни, Световна проза, Преводна художествена литература, Художествена литература, Книги

Чаровник със съмнителен морал, уволнен от всяка работа, изхвърлен от всеки бар, изоставен от всяка жена – такъв е Антъни Фарант, главният герой на романа „Англия ме сътвори“ от Греъм Грийн.
След поредния провал в живота си Антъни се прибира в родния Лондон, за да се срещне със сестра си Кейт. Двамата са близнаци, но отдавна са прекъснали връзката помежду си и сега пред тях се открива нова възможност. Кейт урежда брат си на работа в Стокхолм при любовника си – финансовия магнат Крог. Първоначално нещата се подреждат добре за Антъни, който намира своя малка Англия в сърцето на Швеция. Скоро обаче става ясно, че в бездушния свят на парите има морални граници, които дори той не е готов да престъпи. И това ще реши съдбата му завинаги...
„Англия ме сътвори“ е роман с изкусно изградени герои, чиито литературни достойнства се разкриват на фона на шведските мъгливи брегове. А край тях всеки може да се почувства корабокрушенец.

Все още няма мнения за тази книга.

Напиши коментар

Ще бъдат допускани само мнения свързани с конкретния продукт или автор.

Ще бъдат изтривани мнения:

  1. Съдържащи обидно или нецензурно съдържание
  2. Написани само с главни букви
  3. Написани на латиница
  4. Съдържащи препратки към други сайтове.

Други въпроси и мнения моля, изпращайте на [email protected]

Греъм Грийн (1904 –1991) е сред най-великите писатели и драматурзи, чиито произведения опипват в дълбочина многовалентните и противоречиви морални и политически проблеми на съвременния свят. Той е сред щастливите автори, които приживе са се радвали както на възторзите на критиката, така и на обичта на читателите. Макар самият той силно да се противопоставя на определението, че а „католически писател” и предпочита да бъде наричан „писател, който е и католик”, католическите много от най-великите му романи са пропити от католическите религиозни теми, в това число „Кеят на злото”, „Същността на проблема”, „Краят на една любовна история”, Безнадежден случай”, Силата и славата”. Но популярността му се дължи до голяма степен на комично-развлекателни романи като „Нашият човек в Хавана”, „Тихият американец” и „Пътешествия с леля ми“.