Войната с Рим от 681 година

Автор: Димитър Хайдутов
Рейтингът се формира от продажбите в системата на Хеликон

Коментари: 0

Издател Дирум
Брой страници 162
Година на издаване 2020
Корици меки
Език български
Тегло 211 грама
Размери 14x20
ISBN 9789549281026
Баркод 9789549281026
Категории Древна история на българите, История на България, История, Книги

Из книгата: „Нападението било страховито. За кратко Време управлението на римската войска било разрушено и римляните обърнали гръб на противника.

От това сражение няма сведения за разменени пленници. На брега на Дунав при Турну Магуреле загинала римската бойна слава. Почти всичките 50 - 60 хиляди римски войни оставили костите си на полето на боя."

***

ДИМИТЪР ВАСИЛЕВ ХАЙДУТОВ (1943-2019)

Роден в град Пловдив в семейство на железничар.

Средното си образование получава в механотехникума в град Ямбол.

Завършил е Военно-морско-то училище „Н. Й. Вапцаров" в гр. Варна u Военна академия в Санкт Петербург.

Служил е във Военноморския флот на Република България на различни технически и командни длъжности. Преминава в пенсия като офицер в Министерството на отбраната. Инженер, капитан втори ранг.

Освен техниката и морето, голямата му любов беше историята и по-специално старата българска история. Автор е на статии и студии.

През 2008 г. излиза книгата му „Господарят на земята", а през 2018 г. е публикувана втората му книга „Александър Велики - цар на българите и власите".

Ключови думи: Промо -20%, Посрещаме лятото

Все още няма мнения за тази книга.

Напиши коментар

Ще бъдат допускани само мнения свързани с конкретния продукт или автор.

Ще бъдат изтривани мнения:

  1. Съдържащи обидно или нецензурно съдържание
  2. Написани само с главни букви
  3. Написани на латиница
  4. Съдържащи препратки към други сайтове.

Други въпроси и мнения моля, изпращайте на [email protected]