Боби и тайните агенти на Дядо Коледа

Автор: Юлия Спиридонова - Юлка
Рейтингът се формира от продажбите в системата на Хеликон

Коментари: 1

Издател Кръгозор
Брой страници 40
Година на издаване 2018
Корици меки
Език български
Тегло 217 грама
Размери 23x22
ISBN 9789547714090
Баркод 9789547714090
Категории Приказки, Литература за деца и юноши, Книги

Коледно настроение и много смях ще донесе на децата и на техните родители новата приказка на Юлия Спиридонова „Боби и тайните агенти на Дядо Коледа", илюстрирана от Филип Цонкин.

Далеч, далеч на север, чак в Лапландия се намира планината Корватунтури. В нейните недра е скрита работилницата на Дядо Коледа. Там елфите правят подаръци за послушните деца. А какво ще получат непослушните? Те ще намерят под елхата само вълнени чорапи.

В огромната купчина с писма до Дядо Коледа е и това на шестгодишния Боби. Списъкът му с желания е предълъг, но дали Боби наистина е бил толкова послушен? И как узнават в Лапландия кой е слушал и кой не е през изминалата година?

В тази приказка Юлия Спиридонова разкрива тайните агенти на Дядо Коледа - как изглеждат, какво се случва на тайните им съвещания и как изпращат докладите си до Лапландия.

„Боби и тайните агенти на Дядо Коледа" е съвременна коледна приказка - весела и познавателна, богата на илюстрации, с прекрасни послания към родителите и децата. Коледа е време за вълшебства, а няма по-голямо вълшебство от обичта в семейството и нуждата да вършиш добри дела.

Ключови думи: Коледа е вълшебство

от Ваня Хинкова / дата: 21 дек 2018

"Въображението на децата се храни с вълшебства."
"Най-много вълшебства има в детските книги."

"Преди Коледа също се случват чудеса!"

Не пропускайте забавните приключения на "Боби и тайните агенти на Дядо Коледа", весело нарисувани от Филип Цонкин и талантливо разказани от любимата Юлия Спиридонова, не само защото на 29 стр. живее една книжарка Ваня (да, това съм аз), която храни птиците с книги, а защото вярвам, че по Коледа трябва да четем истории, които ни карат да се усмихваме и да бъдем добри!

Напиши коментар

Ще бъдат допускани само мнения свързани с конкретния продукт или автор.

Ще бъдат изтривани мнения:

  1. Съдържащи обидно или нецензурно съдържание
  2. Написани само с главни букви
  3. Написани на латиница
  4. Съдържащи препратки към други сайтове.

Други въпроси и мнения моля, изпращайте на [email protected]

Юлия Спиридонова - привлекателното младо лице на съвременната детска литература

„Да пишеш за тийнейджъри значи да си приятел с тях”

С усмивка на уста авторката се връща в гимназиалните си години: „Ненавиждах училището- често отсъствах. Все бях болна – то не беше тиф, холера, червен вятър... Съвършеният симулант! Щом завърших училище обаче, като по чудо оздравях. Освен че често бягах от училище, бях опъка и в устата. Трябва ли да казвам изрично, че не бях сред любимците на учителите?„

Като тийнеджърка Юлка често сюрпризира останалите с нестандартни решения. Носи най-късите поли и най-идиотските украшения за уши, които сама си прави. Усеща света по своя си начин и бяга от конвенционалното. Подобно на своите героини авторката сама признава, че е лесно да си шарен отвън, стига отвътре да си добро дете. „Умирах да се завра някъде и да чета, да чета, да чета... От книгите човек може да научи страхотни неща – някои са много полезни, други вършат добра работа за впечатляване на околните. Аз още минавам с този номер. Страхотно върви и пред най-глупавото момче, проверено е”, намига авторката.

По темата секс и наркотици, къдрокосата писателка е категорична: „Лицемерно е да се твърди, че такива проблеми не съществуват и героите от детските и тийнкнигите трябва да бъдат идеални. Идеални хора няма. Много често именно добрите момичета и момчета попадат в капана, в който попада и отличничката Тина. Този капан е не само съвсем истински, той е на една крачка от всеки тийнейджър. Да си автор е съвсем същото, като да си приятел. Истинските приятели не са с теб само за купона. Истинските приятели ще направят всичко, за да не паднеш в капана, а ако това стане, ще бъдат с теб и когато здравата си загазил - като Графиня Батори.„

Днес г-жа Спиридонова е майка на две момчета. Домашните тролчета са й най-скъпи на света и всеки път, когато с тъга се сеща, че не е станала рок звезда, се утешава с тях, е и с мисълта, че още не е късно да стане баба барабанист.

След като уреди момичетата с полезни съвети, Юлка си е наумила да напише и „момчешка книга”. Очакваме я с нетърпение!