Мигове под южния кръст

Автор: Филип Куманов
Рейтингът се формира от продажбите в системата на Хеликон

Коментари: 0

Издател Изток-Запад
Брой страници 160
Година на издаване 2018
Корици меки
Език български
Тегло 345 грама
Размери 14x21
ISBN 9786190102694
Баркод 9786190102694
Категории Туризъм и пътуване, Хоби и свободно време, Книги

Ще стигнат ли отредените ни десетилетия живот да обходим света и ще успеем ли да споделим впечатленията си от красотата на природата и паметниците на цивилизацията?

На пръв поглед няма нищо общо между Патагония и островите Ява и Бали, между крайния югозапад и далечния изток. Огромните ледници почти на края на света са толкова далеч от знойните долини край димящи вулкани в Азия... Страшна е не неизбежната ни кончина, а осъзнаването, че един живот не стига да обхванем дори само със сетивата си нашия извечен дом – Земята.

Може би известно успокоение цели да ни вдъхне източната вяра, че някога отново ще бъдем тук...

Ключови думи: Пътуваме с книгите

Все още няма мнения за тази книга.

Напиши коментар

Ще бъдат допускани само мнения свързани с конкретния продукт или автор.

Ще бъдат изтривани мнения:

  1. Съдържащи обидно или нецензурно съдържание
  2. Написани само с главни букви
  3. Написани на латиница
  4. Съдържащи препратки към други сайтове.

Други въпроси и мнения моля, изпращайте на [email protected]

Проф. д-р Филип Куманов получава средното си образование в Софийската немска гимназия. Завършва медицина в София. Има призната специалност по вътрешни болести и по ендокринология и обменни заболявания. Хабилитиран е по ендокринология през 1991г. Избран е за Професор по ендокринология през 2009.

Има над 250 оригинални статии, обзори, глави от учебници по ендокринология и участия в национални и международни форуми. Автор на монографията “Климактериум у мъжа” – единствена засега у нас и една от малкото в света по тоя проблем! През 2013 г. беше публикувана монографията "Ендокринология на мъжката репродуктивна система" под редакцията на проф. Филип Куманов.

Научните му интереси са в областта на репродуктивната ендокринология, андрологията и невроендокринологията (H factor 13).

Специализирал е в Мюнхен, Рим и Кливлънд, Охайо. Действтелен член на Европейската академия по андрология; член на Европейската невроендокринна асоциация (ENEA); член на Европейското дружество по ендокринология (ESE); член на Американската Асоциация на Клиничните Ендокринолози.

Изнасял е лекции пред лекари в Римския университет, в Хумболдтовия университет в Берлин, както и в Кливлъндската клиника.