Сред толкова поезия, така уподобяваща драскотина по вода, дъх върху зимно стъкло, заешки следи в сняг, глас в изпусната слушалка, в която някой говори, но другия отдавна вече си е тръгнал – та сред цялата тази така мимолетна, скрежна, топяща се без следа словестност, дори по скоро знак за словестност – държа последната стихосбирка на Александър Секулов и си мисля.
Мисля си за Поезията. За това, че тя е отказ от Смъртта, за това, че тя е апотеоз на Живота. Мисля си и за старите, мъдри, големи римски поети, които превръщаха Времето в Събеседник, Жената в Битие, а Битието обратно във Време, мисля си и за хекзаметричното стихосложение, с цезурата в средата, оставена за придихание на нас, читателите, когато изказваме високото Слово, мисля си и за това как думите следват автора според таланта му, как метафорите му са свободни, а не канарчета в кафез.
Мисля си.
Прочетете тази книга. Зная, че ще си мислите за същото...
Недялко Славов
Александър Секулов е написал романите „Гравор на сънища“, „Господ слиза в Атина“, „Островът“ , „Скитникът и синовете“. Пиесата му „Няма ток за елетрическия стол“ печели наградата "Аскеер" за драматургия. Автор на поетични и есеистични книги.
Ключови думи: Вдъхновение за пролет
Александър Секулов е роден на 6 януари 1964 година в Пловдив.
Автор е три книги със стихове : " Седмо небе " / 1988/; Високо, над далечината " /1997; "Възхитително и леко " /2003/.
Издал е книга с есета " Майсторът и камъните " /1996/, книга с фрагменти "Високите каменни хълмове/ 2006/, както и публицистичната книга „История на минималната съпротива. Хронологичен роман в една колона".
Автор е на пиесата "Светли хотелски стаи" /2005/.
Автор е на изящния роман „Колекционер на любовни изречения" / издателство „Сиела", 2007 / и на романа „Малката светица и портокалите. История на изчезването" /издателство Сиела, 2009/