Стопанските престъпления през социализма

Автор: Кирил Лалов
Рейтингът се формира от продажбите в системата на Хеликон

Коментари: 2

Издател Данъци 99
Брой страници 280
Година на издаване 2012
Корици меки
Език български
Тегло 298 грама
Размери 14x20
ISBN
Баркод
Категории Съвременна българска история, История на България, История, Книги

Кирил Лалов е роден 1940 г. Завършил е Висшия финансово-стопански институт в Свищов през 1966 г., а през 1988 г. - курс за ръководни кадри в Академията за народно стопанство към министерски съвет на СССР.
Работил е като контрольор в Министерството на финансите /1961-1966 г./, гл.счетоводител на Държавно земеделско стопанство, с. Литаково, ботевградско, главен финансов ревизор в Министерството на земеделието и хранителната промишленост /1971-1978 г., гл.счетоводител на Аграрно-промишлен комплекс - Червен бряг, главен финансов ревизор, началник на отдел, главен директор и зам.-началник на Главно управление на Държавния финансово-данъчен контрол към Министерството на финансите /1981-1991/.
След 1991 г. изгражда първата консултантско-одиторска къща "ОДИТ" ООД, София. Хоноруван асистент е в катедра "Счетоводство и контрол" към Висшия икономически институт "Карл Маркс" /1983-1991 г./
Председател е на Асоциацията на финансово-правните и данъчните консултанти. Съавтор е на книгата "Власт, пари, комунизъм" /2007 г./
Авторът на книгата "Стопанските престъпления през социализма" е свитедел и непосредствен участник в събитията и ги разказва след двайсет години. Истината, колкото и относително понятие да е, се размива в публикуваните статии и книги, остават без точен и категоричен отговор въпросите: Кой? Защо? По какъв начин? е участвал в разграбването на България през 45-годишния социалистически период. В книгата са изнесени факти и документи, за да стане известно на българския читател какви стопански престъпления са извършвани през социализма, къде и какви средства са разходвани, кой колко е откраднал или какви привилегии са получавани, или накратко - какви проверки са извършвани от органите на Държавен финансов контрол, по който са работили прокурорско-следствените групи. Авторът прави опит да даде информация дали има раздавани "червени куфарчета", излизала ли е валута извън пределите на страната до 31.12.1989 г. и по какви канали и кои станаха милионери в социалистическата държава.

Ключови думи: Вдъхновение за пролет

от Мус / дата: 27 мар 2014

Не може всички да са като Антон Тодоров и да се хвърлят смело в огъня на мафията... Даже Инджев и Дайнов бледнеят пред Тодоров, прочетете книгите му!

от ABV007 / дата: 26 мар 2014

Защо след 22 г. се изнасят тези факти, по удобно ли е било за автора..........

Напиши коментар

Ще бъдат допускани само мнения свързани с конкретния продукт или автор.

Ще бъдат изтривани мнения:

  1. Съдържащи обидно или нецензурно съдържание
  2. Написани само с главни букви
  3. Написани на латиница
  4. Съдържащи препратки към други сайтове.

Други въпроси и мнения моля, изпращайте на [email protected]